چرخ تولید در زنجیر خود تحریمی

چرخ تولید در زنجیر خود تحریمی

چرخ تولید در زنجیر خود تحریمی 


ماه‌های گذشته، ماه‌های پرالتهابی برای صنعت ‌بوده و کشور شرایط متفاوتی را نسبت به سال‌های گذشته تجربه می‌کند. حجم قابل توجهی از مصوبات و دستورالعمل‌ها به صنعت تحمیل شد که به اعتقاد فعالان این حوزه، نوعی خود‌تحریمی پیش از اعمال تحریم‌های خارجی است. همچنین، تامین مواد اولیه مورد نیاز به مشکل بزرگی برای تولیدکنندگان تبدیل شده است. در حال حاضر، مواد اولیه داخلی به اندازه کافی وجود دارد، اما بسیاری از تولیدکننده‌ها و قطعه‌سازان به دلیل موانع داخلی، امکان تهیه آن را ندارند و در نتیجه تولید داخل نیز با مشکل مواجه شده است. در صورتی‌که مشکلات داخلی برطرف نشود و تولیدکننده داخل نتواند مواد اولیه داخلی را تهیه کند، چرخ صنعت از کار افتاده و تولید در معرض خطر قرار گرفته و شاهد آشفتگی در بازار خواهیم بود. صنعت شاهد خود تحریمی است و این مساله بیشتر از تحریم‌ها روی صنعت تاثیر دارد. یکی از راهکارهای مناسب برای مقابله با خودتحریمی، مشاوره گرفتن دولت از فعالان صنعتی است اما متاسفانه از این پتانسیل استفاده نمی‌شود. به منظور بررسی مشکلات صنعت به‌خصوص صنعت لوازم خانگی با علی مالامیری مدیرعامل شرکت فردوس‌کاران امید (ایلیا استیل) به گفت‌و‌گو پرداختیم که شرح آن را به تفصیل در ادامه می‌خوانید.

ادامه مطلب: چرخ تولید در زنجیر خود تحریمی

علی مالامیری، رییس هیات مدیره شرکت ایلیا استیل مطرح کرد:

علی مالامیری، رییس هیات مدیره شرکت ایلیا استیل مطرح کرد:

لازمه چرخش صنعت حمایت دولت از صنعتگران


صنایع لوازم خانگی یکی از بهترین صنایع در چشم‌انداز توسعه صادرات غیرنفتی در اقتصاد کشور است. صنعتی که ضمن برخورداری از تنوع بسیار بالا، تقاضای قابل ‌ملاحظه و پایداری را در انواع محصولات مورد نیاز خانوارها به خود اختصاص داده است. توسعه این صنعت ضمن ایجاد فرصت اشتغال برای تعداد زیادی از متقاضیان کار، می‌تواند از خروج بسیاری از منابع مالی کشور در قالب واردات و قاچاق محصولات این حوزه جلوگیری کند. به‌منظور بررسی وضعیت این صنعت از دید فعالان این حوزه، به‌خصوص تولیدکنندگان که پیوسته با مسائل و مشکلات این صنعت روبه‌رو بوده و از فرصت‌ها و پتانسیل‌های موجود در آن نیز آگاهی دارند با آقای مالامیری، رییس هیات مدیره شرکت ایلیا استیل گفت‌وگویی انجام دادیم. مالامیری مشکلات اصلی این صنعت را ناشی از تعریف قوانین بازار می‌داند. به‌عقیده او قوانین حاکم در این بازار بیش از آنکه در جهت تشویق رفتار سرمایه‌گذاری به سمت تولید باشد در حال گسترش فرهنگ بازرگانی است. همچنین او یکی از مشکلاتی که امروزه این صنعت را به‌شدت در تنگنا قرار داده، کمبود منابع مالی و تسهیلات ارزان قیمت در سیستم اقتصادی کشور می‌داند.

ادامه مطلب: علی مالامیری، رییس هیات مدیره شرکت ایلیا استیل مطرح کرد:

مدیرعامل شرکت ایلیا استیل تشریح کرد

حمایت از تولیدکننده، شرط اصلی خودکفایی صنعتی در کشور


مدیرعامل شرکت ایلیا استیل، شرط اصلی رسیدن به خودکفایی صنعتی در کشور را حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌داند. علی مالامیری، مدیرعامل گروه صنعتی فردوس‌کاران امید با نام تجاری ایلیا استیل، معتقداست: تولیدکنندگان داخلی به شرط برخورداری از حمایت‌های دولت قادر به تامین تمام نیازمندی‌های مردم در تامین و تولید کالا هستند و در صورتی که دولت حمایت‌های لازم را از آنها به عمل آورد، دیگر نیازی به واردات کالاهایی که توان تولید آنها در داخل کشور وجود دارد، نخواهد بود. وی اولویت ساخت کالاهای باکیفیت را از دیگر شروط اصلی رسیدن به خودکفایی در عرصه تولید و صنعت در کشور دانست و تاکید کرد که تولیدکنندگان داخلی باید کیفی سازی کالاها را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند. مشروح گفت و گوی دنیای اقتصاد با وی را در ادامه می‌خوانید:

ادامه مطلب: مدیرعامل شرکت ایلیا استیل تشریح کرد

اهدای لوح و تندیس واحد برتر به گروه صنعتی فردوس کاران امید

پاداش استقبال مردم از تولیدات ایلیا استیل


هفته گذشته در جریان مراسم تجلیل از مدیران واحدهای صنعتی نمونه و برتر استان تهران که با حضور مهندس سیدحسین‌ هاشمی ‌استاندار و شخصیت‌های اقتصادی و صنعتی در هتل اسپیناس تهران برگزار شد، مهندس حسن مالامیری به نیابت از مهندس علی مالامیری مدیرعامل و بنیانگذار گروه صنعتی فردوس کاران امید با برند ایلیا استیل مورد تجلیل واقع شد و تندیس و لوح افتخار این مراسم را دریافت کرد. انتخاب مالامیری به عنوان یک مدیر موفق که واحد تحت مدیریت وی به عنوان واحد صنعتی نمونه استان تهران برگزیده شد، تصادفی نبود. یک سری معیارها و شاخصه‌هایی در عملکرد این مدیریت و برتری و فناورهای ایجاد شده در صنعت تجهیزات آشپزخانه کشور مدظر بود که موجب شده گروه صنعتی فردوس کاران امید از سایر رقبا سبقت گیرد.

ادامه مطلب: اهدای لوح و تندیس واحد برتر به گروه صنعتی فردوس کاران امید

روند استقبال از تجهیزات آشپزخانه گروه صنعتی فردوس کاران امید همچنان ادامه دارد

روند استقبال از تجهیزات آشپزخانه گروه صنعتی فردوس کاران امید همچنان ادامه دارد

ایلیا استیل روی ریل توسعه


گروه صنعتی فردوس کاران امید ( ایلیا استیل ) هفته گذشته مورد بازدید دکترسید ابریشمی معاون وزیر و رییس سازمان صنایع کوچک و مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی ایران و هیات همراه قرارگرفت . به گزارش خبرنگار دنیای اقتصاد، تولیدات این گروه صنعتی در چند سال گذشته با استقبال فراوان مردم وخریداران روند رو به رشدی را تجربه کرده است، و هم اکنون نام ایلیا استیل در صنعت تجهیزات آشپزخانه و لوازم خانگی کشور بسیار بلند آوازه شده است. این برند خوشنام لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه ، تولید کننده 4 محصول با کیفیت و با استاندارد بالا شامل 4 نوع سینک ظرفشویی(214 مدل سینک فانتزی ، نیمه فانتزی ، کلاسیک و شیشه ای)80 مدل اجاق گاز رومیزی تمام استیل و شیشه ای ،32 مدل هود و 8 مدل فر توکار می باشد .

ادامه مطلب: روند استقبال از تجهیزات آشپزخانه گروه صنعتی فردوس کاران امید همچنان ادامه دارد